5 priežastys, kodėl naudinga laikina darbo jėgą

Laikina darbo jėga tampa populiaresne darbo forma. Ką reiškia laikina darbo jėga? Tumpai tariant, tai reiškia, kad personalo paslaugas siūlanti įmonė randa klientui reikalingą darbuotoją. Tuomet personalo įmonė samdys darbuotojus, kurie atliks pagrindines pareigas kliento įmonėje.

Pateikiame pagrindines priežastis, kodėl įmonės mieliau samdydosi laikino įdarbinimo darbuotojus.

  1. Laikina darbo jėga yra lanksti

Mes negalime pasakyti kokia bus ateitis. Kartais atrodo, kad viskas yra gerai, kai staiga atsiranda daugiau darbo ir trūksta darbuotojų arba atvirkščiai. Gali būti, kad visiems darbuotojams neužteks darbo. Tokiu atveju įmonė turi sumažinti darbuotojų skaičių. Su laikinais darbuotojais lankstumas yra raktinis žodis, skiriantis juos nuo jūsų samdomų darbuotojų. Savo įmonėje galite naudoti laikinus darbuotojus tol, kol jums to reikia. Tokiu būdu įmonė lengvai priima didesnius projektus, kuriems reikia daugiau darbo jėgos ir tuo pačiu tampa labiau konkurencingesnė.

  1. Su laikina darbo jėga galite pamiršti atostogas

Lietuvoje galioja įstatymas, kuris numato, kad darbuotojas turi gauti 20 darbo dienų atostogas ir jei įmonė negali laikytis šio įstatymo, tada turi sumokėti už tas dienas, kurios nebuvo išnaudotos. Laikiniems darbuotojams Jums nereikia mokėti atostogų kompensacijos ar net susirgus. Visas šias išlaidas padengs laikino įdarbinimo įmonė. Laikino įdarbinimo įmonė taip pat pakeis darbuotojus, kurie eina atostogauti ar serga. Taigi, jums nereikia jaudintis dėl jūsų įmonės produktyvumo ar dėl gamybos apimčių mažėjimo.

  1. Laikino įdarbinimo įmonė yra atsakinga už laikiną darbo jėgą

Klientas, pageidaujantis laikinos darbo jėgos įmonėje, nebus atsakingas už įdarbinimą ar kitus su tuo susijusius aspektus. Laikino įdarbinimo įmonė rūpinsis darbuotojų gerove, taip pat bendradarbiaus tarp įmonės ir laikino įdarbinimo darbuotojų, kad bendradarbiavimas būtų efektyvus. Už visus dokumentus, įvairius leidimus, atlyginimo mokėjimą ir, jei reikia, nakvynės paiešką yra atsakinga laikino įdarbinimo įmonė.

  1. Laikina darbo jėga nerizikinga

Jei laikimo įdarbinimo darbuotojai netinkami ar kyla abejonių dėl jų profesionalumo, laikino įdarbinimo įmonė įsipareigoja pakeisti laikino įdarbinimo darbuotojus nedelsiant.

  1. Jokių papildomų išlaidų laikinai darbo jėgai nėra

Laikina darbo jėga nesudėtinga, nes lyginant su tiesioginiu įdarbinimu, jūs neturite jokių papildomų išlaidų. Jums nereikia atlikti paieškos bei papildomai mokėti už naudojimąsi darbuotojų paieškos svetainėmis, taip pat ligos ar atostogų kompensacijas. Be to, laikina darbo jėga siūlo puikų laiko ir energijos taupymą. Tiesiog skambinkite į laikino įdarbinimo bendrovę!

Kaip gauti samdomą darbuotoją? Visas procesas yra nesudėtingas. Tiesiog susiraskite sau patikimą laikino įdarbinimo kompaniją ir paaiškinkite, kokie darbuotojai jums reikalingi. Turėdami šią informaciją jie gali padėti įdarbinti ir išrinkti geriausius kandidatus. Atlikus atranką, prasidės dokumentų tvarkymas, jei to reikia, laikino įdarbinimo įmonė pasirūpins ir darbuotojų apgyvendinimu. Kai visi dokumentai bus paruošti, darbuotojai atvyks į jūsų įmonę.

Daugiau informacijos apie laikiną darbo jėgą galite rasti mūsų pagrindiniame puslapyje.